Fanzine je zanimiva oblika sporočanja, ki ga lahko izdela kdorkoli. Gre za neke vrste časopis oz. bolje revijo, ki je sestavljena iz različnih besedil, fotografij, slik, risb, kolažev na določeno temo. Fanzine se nato fotokopira in distribuira.
Z namenom promocije enakopravnost na Mednarodni dan boja proti homofobiji, bifobiji in transfobiji ter Veseli dan prostovoljstva, ki potekata 17. 5. 2016, bomo tudi na DIHu izdelovali fanzine, in sicer LGBTIQ+ fanzine. Razdeljevali jih bomo na Veselem dnevu prostovoljstva in dva naslednja dneva na Prešernovem trgu v Ljubljani. Delavnica, na kateri bomo izdelali LGBTIQ+ fanzine bo potekala v sredo, 11. 5. 2016, ob 17.00 na Društvu DIH, Slomškova ulica 25 v Ljubljani.
Tema našega LGBTIQ+ fanzine-a bo Kako se spopadati s predsodki do LGBTIQ+ oseb. Prispevke lahko prineseš že s sabo oziroma jih izdelaš z našo pomočjo na delavnici. Prispevek je lahko dolg 3 strani ali samo en stavek, pomembno je, da prinaša sporočilo o predsodkih, LGBTIQ+ problematiki ter bralca nagovarja k opustitvi predsodkov. Prispevki so lahko anonimni ali podpisani, kot želiš. Morda zveni težko, vendar ni. Skupaj bomo pripravili prav super fanzine.
Če se nam ne boš uspel_a pridružiti na delavnici, lahko svoj prispevek/fotografijo/sliko/kolaž/karkoli oddaš med delovnim časom v info točki na Slomškovi 25, ali nam svoj prispevek pošlješ na info@dih.si do vključno 16. 5. 2016.
Izgovorjene besede se velikokrat pozabijo, napisane pa ostanejo, zato se nam pridruži 11. maja in prispevaj k sporočilu letošnjega Mednarodnega dneva proti homofobiji, bifobiji in transfobiji.